Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy

Zestaw interaktywnych ćwiczeń do pracy z uczniem ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną i innymi zaburzeniami wymagającymi wsparcia umiejętności społecznych i życiowych
 • Do wykorzystania na zajęciach rewalidacyjnych oraz podczas treningu umiejętności społecznych, a także na lekcjach wychowawczych oraz wszystkich zajęciach skoncentrowanych na rozwijaniu kompetencji społecznych i życiowych.
 • Kilkaset ekranów interaktywnych, kilkudziesiąt kart pracy, tablet, przewodnik metodyczny oraz zestaw pomocy sensorycznych w jednym pudełku.
 • Dla pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, wychowawców, trenerów umiejętności społecznych, nauczycieli prowadzących zajęcia wspierające rozwój kompetencji społecznych i życiowych i trening umiejętności społecznych.
mTalent Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych

Licencja bezterminowa

4 stanowiska

Zawartość programu mTalent. Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy
 • Tablet, na którym można korzystać z całego programu mTalent
 • Autorskie publikacje (w tym poradnik metodyczny do programu i instrukcja tworzenia własnych zasobów)
 • Kilkaset ekranów interaktywnych, a także zbiór kart pracy do wydruku
 • Zestaw pomocy sensorycznych uzupełniających multimedialne ćwiczenia
 • Bezpłatne szkolenie zakończone wystawieniem certyfikatu
 • Dostęp do centrum wsparcia technicznego i szkoleniowego mTalent
 • Bezpłatne aktualizacje programu

Program współtworzony i walidowany przez specjalistów i uczestników zajęć w Fundacji Artonomia, członków Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte.

mTalent. Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy to:
 • materiały przygotowane przez specjalistyczny zespół pedagogów specjalnych, terapeutów i językoznawców we współpracy z fundacjami działającymi na rzecz uczniów neuroróżnorodnych, z diagnozą autyzmu, ADHD, diagnoza zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaburzeniami lękowymi i innymi szczególnymi potrzebami z zakresu kompetencji życiowych,
 • interaktywne i tradycyjne materiały skonsultowane i zwalidowane na adekwatnej grupie odbiorczej, przez co optymalnie dostosowana do potrzeb tej grupy,
 • ćwiczenia przeznaczone dla ucznia starszego dotyczące obszarów: ciało/zmysły, relacje/kontakt, myślenie, działania,
 • narzędzie będące wynikiem wiedzy i doświadczenia specjalistów z Fundacji Artonomia i Fundacji Autism Team,
 • program uzupełniony o tzw. szkolny pakiet sensoryczny (m.in. słuchawki wyciszające, fidget toys) pomagający uczniom ze szczególnymi potrzebami w obrębie integracji sensorycznej, ułatwiający samoregulację (np. uczeń z nadwrażliwością słuchową i dotykową oraz nadwrażliwością w obrębie propriocepcji, uczeń z ADHD, uczeń w spektrum autyzmu, uczeń z dyspraksją),
 • jedyne na polskim rynku oprogramowanie do terapii wspomnianych wyżej obszarów działające w całości na większości dostępnych urządzeń.

Co wyróżnia programy mTalent

programy terapeutyczne
Indywidualizacja
i wybór

mTalent to najnowsza i najbogatsza na polskim rynku seria programów wspierających terapię logopedyczną i pedagogiczną. W sumie oferuje ponad 20 tysięcy interaktywnych ekranów! Co więcej, programy pozwalają terapeutom także na tworzenie własnych, indywidualnie dopasowanych ćwiczeń dla dzieci, z którymi pracują.

Działa na każdym urządzeniu

mTalent to jedyne programy terapeutyczne, które możesz uruchomić na praktycznie dowolnym urządzeniu multimedialnym i z dowolnym systemem operacyjnym. Pracować możesz na komputerze, laptopie, tablecie, tablicy i ekranie multimedialnym, a nawet na smartfonie. W tym również bez dostępu do internetu.

Praca bez
ograniczeń

mTalent to jedyna seria programów terapeutycznych, z których możesz korzystać wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz (a nie tylko tam, gdzie program został zainstalowany). mTalent to także jedyne programy pozwalające na pracę zdalną bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania.

Zamów w programie Aktywna Tablica 2020-2024

Wszystkie programy z serii mTalent spełniają 100% wymogów rozporządzenia Aktywna Tablica 2020-2024. Skorzystaj z dofinansowania i stwórz w swojej szkole gabinet edukacyjno-terapeutyczny z programami mTalent.

Gdzie kupić programy z serii mTalent?

Wszystkie programy z serii mTalent znajdziesz w ofercie najlepszych dystrybutorów wyposażenia i oprogramowania dla placówek edukacyjnych. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego dostawcę.