Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy

Zestaw interaktywnych ćwiczeń do pracy z uczniem ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną i innymi zaburzeniami wymagającymi wsparcia umiejętności społecznych i życiowych
 • Do wykorzystania na zajęciach rewalidacyjnych oraz podczas treningu umiejętności społecznych, a także na lekcjach wychowawczych oraz wszystkich zajęciach skoncentrowanych na rozwijaniu kompetencji społecznych i życiowych.
 • Ponad 600 ekranów interaktywnych, kilkadziesiąt kart pracy, tablet, przewodnik metodyczny oraz zestaw pomocy sensorycznych w jednym pudełku.
 • Dla pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, wychowawców, trenerów umiejętności społecznych, nauczycieli prowadzących zajęcia wspierające rozwój kompetencji społecznych i życiowych i trening umiejętności społecznych.
mTalent Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych

Licencja bezterminowa

4 stanowiska

Zawartość programu mTalent Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy
 • Tablet, na którym można korzystać z całego programu mTalent
 • Autorskie publikacje (w tym poradnik metodyczny do programu i instrukcja tworzenia własnych zasobów)
 • Ponad 600 ekranów interaktywnych, a także zbiór kart pracy do wydruku
 • Zestaw pomocy sensorycznych uzupełniających multimedialne ćwiczenia
 • Bezpłatne szkolenie zakończone wystawieniem certyfikatu
 • Dostęp do centrum wsparcia technicznego i szkoleniowego mTalent
 • Bezpłatne aktualizacje programu

Program współtworzony i walidowany przez specjalistów i uczestników zajęć w Fundacji Artonomia, członków Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team oraz Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Pro Aperte.

mTalent Autyzm. Tworzenie umiejętności życiowych – uczeń starszy to:
 • materiały przygotowane przez specjalistyczny zespół pedagogów specjalnych, terapeutów i językoznawców we współpracy z fundacjami działającymi na rzecz uczniów neuroróżnorodnych, z diagnozą autyzmu, ADHD, diagnoza zagrożenia niedostosowaniem społecznym, zaburzeniami lękowymi i innymi szczególnymi potrzebami z zakresu kompetencji życiowych,
 • interaktywne i tradycyjne materiały skonsultowane i zwalidowane na adekwatnej grupie odbiorczej, przez co optymalnie dostosowana do potrzeb tej grupy,
 • ćwiczenia przeznaczone dla ucznia starszego dotyczące obszarów: ciało/zmysły, relacje/kontakt, myślenie, działania,
 • narzędzie będące wynikiem wiedzy i doświadczenia specjalistów z Fundacji Artonomia i Fundacji Autism Team,
 • program uzupełniony o tzw. szkolny pakiet sensoryczny (m.in. słuchawki wyciszające, fidget toys) pomagający uczniom ze szczególnymi potrzebami w obrębie integracji sensorycznej, ułatwiający samoregulację (np. uczeń z nadwrażliwością słuchową i dotykową oraz nadwrażliwością w obrębie propriocepcji, uczeń z ADHD, uczeń w spektrum autyzmu, uczeń z dyspraksją),
 • jedyne na polskim rynku oprogramowanie do terapii wspomnianych wyżej obszarów działające w całości na większości dostępnych urządzeń.
mTalent Bett Awards 2024
Bett Awards 2024

Finalista międzynarodowego konkursu Bett Awards 2024 w kategorii „SEND Resources Products & Services” (ang. specjalne potrzeby edukacyjne i niepełnosprawność – zasoby, produkty i usługi)

Co wyróżnia programy mTalent

programy terapeutyczne
Indywidualizacja
i wybór

mTalent to najnowsza i najbogatsza na polskim rynku seria programów wspierających terapię logopedyczną i pedagogiczną. W sumie oferuje ponad 20 tysięcy interaktywnych ekranów!

Działa na każdym urządzeniu

mTalent to jedyne programy terapeutyczne, które możesz uruchomić na praktycznie dowolnym urządzeniu multimedialnym i systemie operacyjnym (komputer, laptop, tablet, monitor i ekran multimedialny).

Praca bez
ograniczeń

mTalent to jedyna seria programów terapeutycznych, z których możesz korzystać wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz (a nie tylko tam, gdzie program został zainstalowany).

mTalent licencja bezterminowa
Bezterminowa
licencja

mTalent to inwestycja na… zawsze! Wydawca serii mTalent udziela bezterminowej licencji na wszystkie produkty z tej serii. Dzięki temu nie musisz martwić się abonamentami lub innymi cyklicznymi opłatami.

mTalent bezpłatne aktualizacje
Bezpłatne
aktualizacje i szkolenia

Cena programu to jedyne koszty, jakie ponosi użytkownik. Wszystkie aktualizacje programów mTalent są całkowicie bezpłatne (w tym nowe ćwiczenia i dostosowanie programy do nowych wersji przeglądarek i systemów operacyjnych).

mTalent licencja wielostanowiskowa
Licencja
wielostanowiskowa

Licencja programów z serii mTalent pozwala na pracę z produktem kilku użytkownikom jednocześnie. Wielostanowiskowa licencja obejmuje pracę online i offline, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych placówek.

Zobacz również te programy

Zamów w programie Aktywna Tablica 2020-2024

Wszystkie programy z serii mTalent spełniają 100% wymogów rozporządzenia Aktywna Tablica 2020-2024. Skorzystaj z dofinansowania i stwórz w swojej szkole gabinet edukacyjno-terapeutyczny z programami mTalent.

Gdzie kupić programy z serii mTalent?

Wszystkie programy z serii mTalent znajdziesz w ofercie najlepszych dystrybutorów wyposażenia i oprogramowania dla placówek edukacyjnych. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego dostawcę.