Bezterminowa i wielostanowiskowa licencja na programy mTalent

Wszystkie programy z serii mTalent dostępne są na zasadzie wielostanowiskowej i nieograniczonej czasowo licencji. Oznacza to, że jedyny koszt, jaki ponosi użytkownik, to pierwotna cena zakupu programu. W cenie licencji użytkownik otrzymuje także bezpłatne aktualizacje programu, pomoc techniczna, a także wsparcie merytoryczne i szkoleniowe w postaci dostępu do Centrum Szkoleń mTalent.

Poszczególne programy mTalent różnią się między sobą liczbą licencji, czyli tzw. stanowisk. W ofercie znajdują się programy z 9 bezterminowymi licencjami (3 online + 6 offline) i 4 bezterminowymi licencjami (2 online i 2 offline).

Podział programów mTalent ze względu na liczbę licencji

9 bezterminowych licencji

3 online i 6 offline

4 bezterminowe licencje

2 online i 2 offline

Stanowiska online i offline

W ramach licencji programów mTalent użytkownicy mogą korzystać z tzw. stanowisk online i offline. Podział na dwa rodzaje stanowisk związany jest z możliwością korzystania z programów mTalent przez platformę (co wymaga dostępu do internetu), a także bez dostępu do internetu po wcześniejszym pobraniu zasobów na dysk urządzenia.

Stanowiska online

Na platformie można zarejestrować 2 lub 3 oddzielne konta (w zależności od programu), korzystając z kodów odblokowujących. W rezultacie z dowolnego urządzenia i miejsca podłączonego do internetu można korzystać z programu za pomocą przeglądarki internetowej, logując się na swoje konto na platformie.
  • praca przez przeglądarkę na dowolnym urządzeniu
  • możliwość pracy na nieograniczonej liczbie urządzeń
  • liczba licencji online określa liczbę kont na platformie, na których można aktywować program

Stanowiska offline

Dodatkowo na 2 lub na 6 urządzeniach można (w zależności od programu) korzystać z programu offline. Mogą być to te same urządzenia, z których korzystamy już z dostępu online lub zupełnie inne. Aby móc cieszyć się zawartością bez dostępu do internetu, należy na danym sprzęcie zainstalować aplikację mLibro, a następnie pobrać ćwiczenia.
  • praca przy pomocy bezpłatnego programu lub aplikacji mLibro
  • materiały należy pobrać, aby móc z nimi pracować bez dostępu do internetu
  • liczba licencji offline określa liczbę urządzeń, na które można pobrać materiały

Programy mTalent w aplikacji mLibro

Aplikacja mLibro pozwala na pracę z programami bez dostępu do internetu. Aby móc w ten sposób pracować, należy wcześniej pobrać materiały na dysku urządzenia. mLibro wymaga zalogowania się na swoje konto na platformie. Ponieważ nie ma możliwości rejestracji z poziomu aplikacji mLibro, należy ukończyć ten proces wcześniej na platformie.

Konta online pozwalają na pobranie przy pomocy mLibro materiałów na dwa urządzenia. Aby to zrobić, należy na tych dwóch urządzeniach zalogować się w aplikacji mLibro loginem i hasłem z danego konta online.

Oznacza to, że w przypadku programu, którego licencja pozwala na utworzenie 3 kont, materiały można pobrać łącznie na 6 urządzeń. Wciąż obowiązuje tutaj jednak zasada, że każde konto online służy do zalogowania się na 2 urządzeniach w aplikacji mLibro. Każda para z tych 6 urządzeń przypisana jest więc do innego konta online, a tym samym do innego loginu i hasła.

Praktyczne wskazówki
  1. Bardzo częstą praktyką w przypadku instytucji jest tworzenie kont nie imiennych, lecz technicznych, które w nazwie zawierają dane związane z daną instytucją (np. szkola223gdansk_01, szkola223gdansk_02, szkola223gdansk_03 itp.). Identyfikator numeryczny na końcu pomaga odróżnić od siebie dane konta. Co ważne: hasła i adresy e-mail podawane podczas rejestracji każdego z kont nie muszą być różne.
  2. W przypadku zakupu kilku programów mTalent, aby nie mieszać licencji, lepiej rozdzielić je na oddzielne konta i utworzyć tyle kont, ile licencji online dany program przewiduje. W ten sposób więcej osób jednocześnie będzie mogło pracować z tymi programami.
  3. Jeśli istnieje potrzeba, aby jeszcze więcej pracowników miało stały dostęp do programów mTalent, warto rozważyć zakup kolejnych egzemplarzy lub zdecydować się na zakup programów mTalent w wersji tzw. Pakietów Ekspert (które zawierają w jednym pudełku pakiet dwóch programów).

Data ostatniej aktualizacji: 07.02.2024 r.